1 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[193]] 
|[[Дидиј Јулијан]], римски император.
|-
|valign="top" align="right"|[[1846]] 
|[[Папа ГригурГрегориј XVI|Грегориј XVI]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]] 
|[[Јон Антонеску]], премиер на Романија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1952]] 
|[[Џон Деви]], американски филозоф.
|-
|valign="top" align="right"|[[1968]] 
|[[Хелен Келер]], американска активистка и писателка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1974]] 
|[[Хуан Перон]], аргентински [[политичар]] и [[државник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]] 
|[[Кирил Симоновски - Џина]], македонски и југословенски фудбалер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Панче Васоски]], македонски театарски, филмски и телевизиски актер.
|-
|valign="top" align="right"|[[2008]] 
|[[Ив Сен Лоран]], француски [[моден креатор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Андреј Вознесенски]], руски поет и писател.
|}
<noinclude>

Прегледник