Разлика помеѓу преработките на „Богослужбен јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 20 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
с
*[[сириски јазик]], литургиски јазик за сиријските Христијани,
*[[латински јазик]], литургиски јазик за [[Римокатоличката црква]],
*[[Гез (јазик)|гезГиз]], литургиски јазик за Етиопската православна црква,
*[[коптски јазик]], литургиски јазик за Коптската црква,
*[[санскритски јазик]], литургиски јазик за [[Хиндуизам|Хиндуизмот]],

Прегледник