Прејди на содржината

Тасос: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 8 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с ((Script) Duplicate: File:Thasos NASA photo.jpgFile:Thasos.jpg Exact or scaled-down duplicate: commons::File:Thasos.jpg)
[[Категорија:Острови во Егејска Македонија]]
[[Категорија:Грчки острови]]
[[Категорија:Префектура Кавала (округ)]]
[[Категорија:Острови во Северниот Егеј]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]