Очна празнина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 100 бајти ,  пред 8 години
с
сНема опис на уредувањето
 
== Коски ==
Кај луѓето орбитата ја градат седум коски: челна, солзна, ситеста, јаболчна, горна вилица, непчена, клинеста.
* [[челна коска]]
* [[солзна коска]]
* [[ситеста коска]]
* [[јаболчна коска]]
* [[горна вилицa]]
* [[непчена коска]]
* [[клинеста коска]]

Прегледник