Очна празнина: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 559 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: '''Очната празнина''', '''очна јама''' или '''орбита''' е празнина во черепот во која е смес...
(Создадена страница со: '''Очната празнина''', '''очна јама''' или '''орбита''' е празнина во черепот во која е смес...)
(нема разлика)

Прегледник