Марија II: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 16 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| place of burial = [[Вестминстерска капела]], Лондон
}}
'''Мери II''' ({{lang-en|Mary II}}; {{роден на|30|април|1662}} во {{роден во|Лондон|}}, [[Англија]] - {{починал на|28|декември|1694}} {{починал во|Лондон|}}) била [[кралица на Англија]] ([[1689]]-[[1694]]).
 
== Биографија ==

Прегледник