Разлика помеѓу преработките на „Лужички јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 30 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|child1=[[горнолужички јазик]]
|child2=[[долнолужички јазик]]
|map=[[Податотека:Germany sorbian region.png|center]]<center>Лужичко говорно подрачје во [[Германија]].</center>
|map_caption=Лужичкото говорно подрачје во [[Германија]]
|iso2=wen
|iso5=wen

Прегледник