Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Од сезоната [[Прва фудбалска лига на Македонија 2008/2009|2008/2009]] па наваму Металург игра во Првата Лига.
 
{{Прва фудбалска лига на Македонија 20082013/20092014}}
 
{{Шаблонска група
|name=Домашни титули
|list={{Шампиони на Првата фудбалска лига на Македонија}}{{Македонски фудбалски куп}}
}}
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Прва фудбалска лига на Македонија|Металург]]
593

уредувања

Прегледник