Централно Конго: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Населено место | name = Долно Конго | native_name = ''Bas-Congo'' | type...)
 
Нема опис на уредувањето
| [[Бома]]|| — || — || 167.326 || {{coord|5.85|S|13.05|E|type:city|format=dms|name=Бома}}
|-
| [[Инга (ДР КОнгоКонго)|Инга]]|| Долна Река || Чела || 10.417 || {{coord|5.65|S|13.65|E|type:city|format=dms|name=Инга}}
|-
| [[Кисанту]]|| Лукаја || Касангулу || 77.797 || {{coord|5.13|S|15.07|E|type:city|format=dms|name=Кисанту}}

Прегледник