Разлика помеѓу преработките на „Генерален секретар на ЦК на КПСС“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(Нова страница: '''Генерален секретар на ЦК на КПСС''', претставува најголемата должност на КПСС, еднаква как...)
 
[[en:General Secretary of the Communist Party of the Soviet Union]]
[[et:NLKP KK peasekretär]]
[[fa:دبیرکل‌های حزب کمونیست در اتحاد جماهیر شوروی]]
[[id:Sekretaris Jenderal Partai Komunis Uni Soviet]]
[[it:Segretario Generale del PCUS]]
916

уредувања

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе