Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 112 бајти ,  пред 6 години
с
Бришење на "Bansko_St._Paisiy_Of_Hilendar.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:...
с (Бришење на "Bansko_view.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily поради:...)
с (Бришење на "Bansko_St._Paisiy_Of_Hilendar.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:...)
 
<gallery>
Слика:Bansko_St._Paisiy_Of_Hilendar.jpg|Споменик на св. [[Паисиj Хилендарски]]
Image:Bansko and pirin mountains.jpg
</gallery>

Прегледник