Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 23 бајти ,  пред 7 години
с
Бришење на "Bansko_view.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily поради:...
с (Бришење на "Bansko_hotel.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily порад...)
с (Бришење на "Bansko_view.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily поради:...)
Слика:Bansko_St._Paisiy_Of_Hilendar.jpg|Споменик на св. [[Паисиj Хилендарски]]
Image:Bansko and pirin mountains.jpg
 
Image:Bansko view.jpg
</gallery>
{{Населено место-Бугарија-никулец}}

Прегледник