Разлика помеѓу преработките на „Хуан Хосе Лобато“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 193 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| proteams = {{ct|ACG|2011}}<br>{{ct|EUS|2013}}<br>{{ct|MOV|2014}}
| majorwins =
| updated = 625 февруаримарт 2013
}}
 
: 4. Класика де Алмерија
: 6. Вуелта а Ла Риоха
;2014
: 2. Класика де Алмерија
: 4. Гран Премио Нобили Рубинетерие
: 4. [[Милано-Сан Ремо 2014|Милано-Сан Ремо]]
{{Palmares end}}
 
{{Возачи во Мувистар}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
|NAME = Лобато, Хуан Хосе
|ALTERNATIVE NAMES =

Прегледник