Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 7 години
с
 
Називите на општинските единици не секогаш се водат според некое населено место. Може да бидат сосема измислени, или пак дадени во чест на некоја личност. Затоа, ваквите единици немаат [[македонски јазик|македонски]] имиња.
 
Општините се следниве:
 
* [[Костур (град)|Костур]] (1)

Прегледник