Разлика помеѓу преработките на „Костур (округ)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 483 бајти ,  пред 7 години
с
 
=== Костур ===
[[Податотека:Kastoria1 200704.JPG|мини|десно|Поглед на Костур и брегот на [[Костурско Езеро|Костурското Езеро]]]]
Општината [[Костур (град)|Костур]] е поделена на следниве општински единици:
 
 
=== Нестрам ===
[[Податотека:Nestram-ot-Gorusha.jpg|мини|десно|Поглед на Нестрам од планината [[Горуша]]]]
Општината [[Нестрам]] е поделена на следниве општински единици:
 
 
=== Хрупишта ===
[[Податотека:143 Hrupishta Church.jpg|мини|десно|Поглед на црквата „Св. Нектариј“ во Хрупишта]]
Општината [[Хрупишта]] е поделена на следниве општински единици:
 
* Јон Драгумис
* [[Хрупишта]]
 
== Поврзано ==
* [[Костурски дијалект]]

Прегледник