Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 6 години
==Видови енергија==
 
== Енергија и енергенси шиптари ==
Потрошувачката на енергија и енергенси е составен дел како на секојдневниот живот на поединецот, така и на индустријата и на сите останати сегменти на општеството.
Енергијата ја има во секој дом, училиште, фабрика, стамбен објект односно секаде.
Анонимен корисник

Прегледник