Разлика помеѓу преработките на „Највисок државен домен“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
Државите имаат национален опслужувач на државниот семрежен домен, кој ги доделува имињата со државната наставка, и ги насочува пребарувањата на адреси со тој државна наставка.
 
Државниот код за na Македонија е '''[[.mk]]''' или кириличниот '''[[.мкд]]''' и улогатазадачата наза доделување на семрежни имиња со врвен домен „.mk“ја муима е делегирана наорганизацијата [[Марнет]].
 
== Наводи ==

Прегледник