Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 27 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија фудбалски клуб|
име = ФК Шкендија 79<br />KF Shkëndija Tetovë|
лого = [[Податотека:FK Shkendija 79.gif|100px|Амблемот на ФК Шкендија 79]]|
целосно име = ФК Шкендија 79 Тетово |
основан = [[1979]] |
терен = [[Градски стадион Тетово]] |
капацитет = 15.000 |
претседател = |
тренер = Шпетим Дуро |
лига = [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2012/2013|2012/2013]] |
}}
 
'''ФК Шкендија''' е [[фудбал]]ски клуб од [[Тетово]], [[Република Македонија|Македонија]], формиран во [[1979]] година. Моментално игра во [[Прва Македонска Лига (фудбал)|прватаПрвата македонска фудбалска лига]]. Своите натпревари ги игра на [[Градски стадион Тетово|Градскиот стадион]] во Тетово.
 
== Надворешни врски ==

Прегледник