Разлика помеѓу преработките на „Герд Милер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Герхард „Герд“ Милер''' ({{lang-de|Gerd Müller}}; {{роден на|3|ноември|1945}}) е поранешен [[Германци|германски]] [[фудбал]]ер и еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња.
 
== Наводи ==

Прегледник