11 март (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1908]] 
|[[Едмондо Амичис]], [[италија]]нски [[писател]] и [[патописец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]] 
|[[Александар Флеминг]], англиски [[микробиолог]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2002]] 
|[[Илија Милчин]], македонски глумец, режисер, лингвист и преведувач.
|-
|valign="top" align="right"|[[2006]] 
|[[Слободан Милошевиќ]], некогашен претседател на [[Сојузна Република Југославија]].
|}
<noinclude>

Прегледник