Прејди на содржината

Булова функција: Разлика помеѓу преработките

с
нов клуч за подредување на Категорија:Булова алгебра: "Функција" со помош на HotCat
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 16 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q942353 (translate me))
с (нов клуч за подредување на Категорија:Булова алгебра: "Функција" со помош на HotCat)
{{Logic}}
 
[[Категорија:Булова алгебра|Функција]]
[[Категорија:Криптографија]]