Повреда: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 21 бајт ,  пред 8 години
с (Vasil1234 ја премести страницата Повреди на Повреда)
Настануваат поради озрачување на човечкото тело со ултравиолетови,ренгенски,радиумски или други зраци.Оштетувањата можат да бида локални или општи и можат да се манифестираат рано или по подолго време.
 
[[Категорија:Повреди]]
{{никулец}}

Прегледник