Разлика помеѓу преработките на „Повреда“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 7 години
 
Настануваат поради озрачување на човечкото тело со ултравиолетови,ренгенски,радиумски или други зраци.Оштетувањата можат да бида локални или општи и можат да се манифестираат рано или по подолго време.
 
{{никулец}}

Прегледник