Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Ресен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква |име=Свети Кирил и Методи...)
 
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија за црква на Македонската Православна Црква
|име=Свети Кирил и Методиј
|слика=StsSv. CyrilKiril andi MethodiusMetodij Church- (Strumica)Resen 01.jpg JPG
|големина на слика=
|опис=

Прегледник