Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Хрватска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 36 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q162604 (translate me))
с
|align=center|1998–99
|[[ФК Динамо Загреб | Кроација Загреб]] <small>(5)</small>
|[[ФК РијекаРиека|РијекаРиека]]
|[[ФК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|[[Јошко Поповиќ]] <small>(Шибеник)</small>
|[[ФК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]] <small>(5)</small>
|[[ФК Динамо Загреб | Динамо Загреб]]
|[[ФК РијекаРиека|РијекаРиека]]
|[[Роберт Шпехар]] <small>(Осијек)</small>
|<center>18
|[[ФК Интер Запрешиќ|Интер Запрешиќ]]
|[[ФК Загреб]]
|[[Томислав Ерцег]] <small>(РијекаРиека)</small>
|<center>17
 
|align=center|2005–06
|[[ФК Динамо Загреб | Динамо Загреб]] <small>(8)</small>
|[[ФК РијекаРиека|РијекаРиека]]
|[[ФК Вараждин|Вартекс]]
|[[Иван Бошњак]] <small>(Динамо Загреб)</small>
|bgcolor="FFFACD"|[[ФК Динамо Загреб|Динамо Загреб]] <small>(11)</small> †
|[[ФК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|[[ФК РијекаРиека|РијекаРиека]]
|[[Марио Манџукиќ]] <small>(Динамо Загреб)</small>
|<center>16

Прегледник