Разлика помеѓу преработките на „Владимир Филиповиќ“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Владимир Филиповиќ''' ( роден на {{роден28 Јули на|28|јули|1985}} вогодина {{роден во| Лесковац}} ) е [[Србија|српски]] професионален [[кошарка]]р,кошаркар од Србија кој кој игра вона [[ККпозиција Кожув]]бек. Филиповиќ е висок 1,96196 [[Метар|м]]cm и тежок 8891 [[Килограм|кг]], а игра на позицијата [[бек (кошарка)|бек]]kg.
 
== Професионална кариера ==
Анонимен корисник

Прегледник