Дмитриј Иванович Менделеев: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.146.244 (разговор), вратено на последната верзија на ГП)
 
[[Податотека:Mendelejevs periodiska system 1871.png|мини|лево|500п|Периоден систем на Менделеев од 1871 година]]
 
 
by:Adrian [pince] i Andrej
 
== Периоден систем на елементите ==
Анонимен корисник

Прегледник