Разлика помеѓу преработките на „Кајмакчалан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Kaymakchalan-Serbian-Chapel.JPG|thumb|Спомен капелата од [[Битка на Кајмакчалан|Битката на Кајмакчалан]] во 1916 година.]]
'''Кајмакчалан''' — врв на планината [[Ниџе]]. Се наоѓа на јужната граница од републиката и изнесува 2.521&nbsp;м.<ref>{{наведена книга|title=Статистички годишник на СР Македонија|publisher=Републички завод за статистика|date=1978}}</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник