Разлика помеѓу преработките на „Кајмакчалан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 40 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Kaymakchalan-Serbian-Chapel.JPG|thumb|Спомен капелата од [[Битка на Кајмакчалан|Битката на Кајмакчалан]] во 1916 година.]]
'''Кајмакчалан''' е врв во [[Македонија]] на планината [[Ниџе]]. Врвот сеСе наоѓа на јужната граница од републиката и изнесува 2.521 метри<ref>{{наведена книга|title=Статистички годишник на СР Македонија|publisher=Републички завод за статистика|date=1978}}</ref>.
 
== Наводи ==
== Надворешни врски ==
*[http://www.whereismacedonia.org/images/tourist_destinations/kajmakcalan/virtual/kajmakcalan_306_01.swf Виртуелна панорама на Кајмакчалан]
 
 
{{Македонија-гео-никулец}}

Прегледник