Разлика помеѓу преработките на „Кајмакчалан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 58 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1288074 (translate me))
с
[[Податотека:Kaymakchalan-Serbian-Chapel.JPG|thumb|Спомен капелата од [[Битка на Кајмакчалан|Битката на Кајмакчалан]] во 1916 година.]]
'''Кајмакчалан''' е врв во [[Македонија]] на планината [[Ниџе]]. Врвот се наоѓа на јужната граница од републиката и изнесува 2.521 метри<ref>{{цитирананаведена книга|title=tatističkiСтатистички godišnikгодишник naна SRСР MakedonijaМакедонија|publisher=RepubličkiРепублички zavodзавод zaза statistikaстатистика|date=1978}}</ref>.
 
== Наводи ==

Прегледник