Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на 217.196.205.208 (разговор), вратено на последната верзија на McZusatz
с (Отстрането уредувањето на 217.196.205.208 (разговор), вратено на последната верзија на McZusatz)
| звање = Претседател на САД
| ред = [[Листа на претседатели на Соединетите Американски Држави|35-ти]] [[Претседател на САД]]
| мандат_поч = [[20 јаднуаријануари]] [[1961]]
| мандат_крај = [[22 ноември]] [[1963]]
| заменик_претседател = [[Линдон Џонсон]]

Прегледник