Разлика помеѓу преработките на „Големо Московско Кнежевство“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q170770
с (Бришење на "Coat_of_Arms_of_Russia_1497.gif", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User...)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q170770)
[[Категорија:Поранешни словенски држави]]
[[Категорија:Поранешни монархии во Европа]]
 
[[fr:Grande-Principauté de Moscou]]
126.790

уредувања

Прегледник