Разлика помеѓу преработките на „Европско првенство во ракомет за мажи 2016“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
! [[Катовице]] !! [[Лоѓ]] !! [[Вроцлав]]
|-
| [[Арена Сподек]]<br>Капацитет: 11,500 || [[ArenaАрена Łódź|Atlas ArenaЛоѓ]]<br>Капацитет: 13,806 || [[Centennial Hall|Hala Stulecia]]<br>Капацитет: 10,000
|-
| [[File:Katowice Spodek- Nowa elewacja.jpg|200px]] || [[File:AtlasArena01.jpg|200px]] || [[File:Centennial Hall in Wrocław and Zoo Wrocław 1.jpg|200px]]
377

уредувања

Прегледник