Википедија:ОХКР: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
== Пријавени членови ==
 
Во продолжение следи список на [[Википедија:Википедијанци|Википедијанци]] учесници во овој проект. Ако сте заинтересирани за учество во проектот, слободно придружете се и станете дел од тимот. На вашата корисничка страница можете да додадете шаблон дека сте член на проектниот тим: {{tl|Корисник ОХВПОХКР}}.
 
{|class="wikitable sortable"
# [[Бурлеска]]
# [[Џон Голсворди]]
# [[Роже Мартен ди Гар]]
|-
|valign=top| 2. ||valign=top| [[User:BobanBlazeski|Бобан Блажески]]<br>наставник-уредувач||
# [[Дарио Фо]]
# [[Пер Лагерквист]]
# [[Роже Мартен ди Гар]]
|-
|valign=top| 11. ||valign=top| [[User:Biljana.Spiroski|Билјана Спироска]]<br>ученик-уредувач||

Прегледник