Разлика помеѓу преработките на „Јаника Балаж“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 14 бајти ,  пред 6 години
с
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3394260 (translate me))
По неговата смрт, градот Нови Сад му подигнал споменик на плоштадот спроти Петроварадинската тврдина преку [[Дунав]]. Творец на статуата е вајарот Ласло Силаѓи.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Војводинска музика]]
* [[Српска музика]]

Прегледник