Јужни Словени: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Јужните Словени (темнозелено) на картата на Европа.
|pop =>3740 милиони
|regions =
Мнозинство: [[Босна и Херцеговина]], [[Бугарија]], [[Хрватска]], [[Македонија]], [[Црна Гора]], [[Србија]], [[Словенија]].
Анонимен корисник

Прегледник