Сасуоло: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Italian comune | name = Сасуоло | official_name = Città di Sassuolo | native_name = | image_skyline...)
 
Нема опис на уредувањето
| imagesize = 270px
| image_alt =
| image_caption = Пјаца Гарибалди
| image_shield = Sassuolo-Stemma.png
| shield_size = 75px

Прегледник