Разлика помеѓу преработките на „Светско клупско првенство во фудбал“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија фудбалски турнир
| name = Светско клубско првенство во фудбал
| current = [[Светско клубско првенство во фудбал 2013]]
| лого = [[File:FIFA Club World Cup logo.svg|100px]]
| caption = Логото на ФИФА Светското клубско Првенство
| основан = 2000 (2006 во својот<br />сегашен формат)
| регион =
377

уредувања

Прегледник