Разлика помеѓу преработките на „Светско клупско првенство во фудбал“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
'''Светско Клубско Првенство''', или '''ФИФА Светско Клубско Првенство''', е интернационално [[Фудбал|фудбалско]] натпреварување организирано до ФИФА. Шампионатот започна во 2001200 год. под името ''ФИФА Светски Клубски Шампионат'' in 2000. Тоа не се одржуваше во периодот помеѓу 2001 и 2004.
377

уредувања

Прегледник