Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 61 бајт ,  пред 6 години
Откажано уредувањето 3179151 на уредникот Raso mk (разговор)
с (Отстрането уредувањето на Raso mk (разговор), вратено на последната верзија на 213.135.180.244)
(Откажано уредувањето 3179151 на уредникот Raso mk (разговор))
 
==Заплет==
НЕ ЧИТАЈ ХАМЛЕТ ГЛУПОСТИ СЕ БРАТ
 
Протагонист во Хамлет е данскиот принц Хамлет, син на неодамна починатиот крал Хамлет и неговата сопруга, кралицата Гертруда.

Прегледник