Разлика помеѓу преработките на „Хамлет“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 51 бајт ,  пред 6 години
 
==Заплет==
НЕ ЧИТАЈ ХАМЕЛТ ГЛУПОСТИ СЕ БРАТ
фросе
 
Протагонист во Хамлет е данскиот принц Хамлет, син на неодамна починатиот крал Хамлет и неговата сопруга, кралицата Гертруда.
 
Анонимен корисник

Прегледник