Универзална декларација за човековите права: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|date_ratified = 10 декември 1948
|location_of_document = дворец Шајо, Париз
|writer = Џ.П. Хамфри (Канада), [[Рене Касен|Р. КаенКасен]] (Франција), П.Ч. Чанг (Кина), Ч. Малик (Либан), [[Елеонор Рузвелт|Е. Рузвелт]] (САД) и други
|purpose = [[човекови права]]
}}

Прегледник