Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
|-
|valign="top" align="right"|[[1784]] 
|[[Филис Витли]] — афро-американскаафроамериканска поетеса.
|-
|valign="top" align="right"|[[1791]] 
|[[Волфганг Амадеус Моцарт]] — голем австриски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2013]] 
|[[Нелсон Мандела]] — истакнат јужноафрикански општественик, борец против [[апартхејд]]от и престедател на ЈАР.
|}
<noinclude>

Прегледник