6 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1926]] 
|[[Клод Моне]], француски [[сликар]], еден од основачите на импресионизмот.
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|[[Јордан Тренков]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Роберт Олдрич]], американски [[филмски режисер]].
|}
<noinclude>

Прегледник