Влашки јазик: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 8 години
[проверена преработка][проверена преработка]
(fixing dead links)
* [http://www.vlahoi.net/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=29 Пишани документи на аромански]
{{Романски јазици}}
{{Јазици во Македонија}}
 
[[Категорија:Источноромански јазици]]

Прегледник