Тирол (покраина): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Создадена страница со: '''Тирол''' (германски:Tirol, италијански:Tirolo е ед...
(Создадена страница со: '''Тирол''' (германски:Tirol, италијански:Tirolo е ед...)
(нема разлика)

Прегледник