Прејди на содржината

Централна банка на Иран: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (oтстранета Категорија:Иран со помош на HotCat)
сНема опис на уредувањето
 
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Ирански Риалријал]] (Иранската валута)валутата на Иран
* [[ПолитикиПолитика на Иран]]
* [[Тахмасб Мизахери]]
* [[Листа на централни банки]]