19 ноември (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[498]] 
|[[Папа Анастасиј II|Анастасиј II]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1557]] 
|[[Бона Сфорца]], кралица на Полска и Ерусалим.
|-
|valign="top" align="right"|[[1828]] 
|[[Франц Шуберт]], композитор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1855]] 
|[[Михај Верешмарти]], унгарски поет.
|-
|}

Прегледник