Разлика помеѓу преработките на „Храм на небото“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 36 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
*[http://www.tiantanpark.com Парк на Храмот на небото (Тјентан)] — официјална страница
*[http://www.tripchinaguide.com/photo-p5-temple-of-heaven.html Слики од Храмот на небото]
 
 
{{World Heritage Sites in China}}
 
{{coord|39|52|56.07|N|116|24|23.29|E|type:landmark|display=title}}

Прегледник