Разлика помеѓу преработките на „Махатма Ганди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 338 бајти ,  пред 6 години
Индиецот Махатма Ганди бил национален водач, хуманист и политичар кој се борел за помирување и соработка меѓу Индијците со хиндуистичка и
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q1001)
(Индиецот Махатма Ганди бил национален водач, хуманист и политичар кој се борел за помирување и соработка меѓу Индијците со хиндуистичка и)
{{Никулец за биографија}}
 
[[Индиецот Махатма Ганди бил национален водач, хуманист и политичар кој се борел за помирување и соработка меѓу Индијците со хиндуистичка и муслиманска вера, но пред се, мислител кој се бори за наоѓање мир меѓу луѓето.]]
[[Категорија:Индиски политичари]]
[[Категорија:Пацифисти]]
[[Категорија:Махатма Ганди]]
Анонимен корисник

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе